Ciekawe zajęcia online dla dzieci, które umilą czas

Ciekawe zajęcia online dla dzieci, które umilą czas

  • 5 maja, 2021
  • Czas czytania: 4 minuty

Czy Twoje dzieci nudzą się w domu podczas długich zimowych wieczorów? Czy chciałbyś zapewnić im atrakcje, które zamienią bezproduktywne siedzenie przed telewizorem lub komputerem na wartościowe działanie? Na edoozone znajdziesz ludzi, którzy poprzez zajęcia online pokażą Twoim pociechom jak przyjemne, łatwe i ciekawe może być uczenie się.

Dzięki zajęciom online dzieci mogą udać się na wirtualną wycieczkę po historycznych ciekawostkach, uczyć się chemii gotując lub rozwijać swoją sprawność fizyczną podczas cyfrowego kursu tańca. Co najlepsze, większość zajęć nie wymaga Twojego zaangażowania i obecności. To znaczy, że zyskujesz cenne godziny na ważne dla siebie aktywności. Poniżej znajdziesz subiektywne zestawienie zajęć online, które według nas umilą czas każdemu dziecku.

Podstawy programowania

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko za kilkanaście lat zdecyduje się na karierę w branży IT, czy też wybierze zupełnie inną drogę, podstawy programowania przydadzą mu się w wielu obszarach życia. Kodowanie to nie tylko niezwykle praktyczna umiejętność, ale również sposób rozwijania kreatywności oraz nauka logicznego myślenia i szybkiego rozwiązywania problemów.

W zależności od wieku dziecka, możesz wybrać kursy online, które w inspirujący i zabawny sposób wyjaśniają programowanie lub zdecydować się na zajęcia, uczące podstaw kodowania poprzez odpowiednie gry logiczne. Starsze dzieci z kolei z pewnością zainteresują warsztaty, podczas których zbudują swoje pierwsze strony internetowe. Dobra zabawa i satysfakcja z robionych postępów gwarantowana!

Muzyka i taniec

Wykorzystując zajęcia online, Twoje dziecko może rozpocząć przygodę z magicznym światem dźwięków. By nauczyć się podstaw, nie potrzebujecie nawet instrumentu. Możesz znaleźć kurs wprowadzający, w którym do grania używa się np. domowego wyposażenia. Zanim zainwestujesz w odpowiedni sprzęt masz szansę upewnić się, że Twoja pociecha na dobre zaprzyjaźniła się z muzyką. Gitara, pianino, skrzypce czy ukulele – bez trudu znajdziesz zajęcia odpowiednie dla małego artysty. Pamiętaj, że muzyka to nie tylko nauka gry na instrumencie, ale także rozwój koordynacji ruchowej, poprawa koncentracji oraz zwiększenie poziomu wrażliwości dziecka.

Muzyka to również taniec. Na platformie edoozone znajdziesz materiały z rozgrzewkami, instrukcjami i choreografią krok po kroku. Wszystkie treści dostosowane są do wieku i możliwości ruchowych uczestników kursu. Uczestnicząc w zajęciach Twoje dziecko nie tylko zakocha się w tańcu, ale także otrzyma zdrową dawkę aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia i czynione postępy pomogą mu nabrać pewności siebie i wprawy w wystąpieniach publicznych. Zajęcia obejmują zarówno ogólne wprowadzenie do tańca, jak i naukę jego poszczególnych rodzajów, np. baletu, hip-hopu czy tańca nowoczesnego. Ważne! Jeśli nie znajdziesz interesującego Cię kursu możesz poprosić o przygotowanie oferty zgodnej z Twoimi upodobaniami.

Proste gotowanie

Czy jesteś pełnoetatowym kucharzem w swoim gospodarstwie domowym? Już wkrótce możesz zyskać małych pomocników! Zerknij na ofertę kucharskich zajęć online dla najmłodszych. Twoje dzieci błyskawicznie nauczą się robić własny chleb, przyrządzać domową granolę oraz tworzyć autorskie przekąski dla całej rodziny. Gotowanie to także nauka fizyki i chemii serwowana w bardzo atrakcyjny i przystępny sposób. Podczas kucharskich warsztatów dla najmłodszych zazwyczaj potrzebna będzie odrobina Twojej asysty. To oznacza miłe spędzanie czasu ze swoją pociechą na wspólnym gotowaniu.

Tajemnice historii

Kto powiedział, że nauka historii musi skupiać się na zapamiętywaniu dat i wydarzeń z przeszłości? Wiedzę historyczną można prezentować na wiele atrakcyjnych dla dzieci sposobów. Oto kilka pomysłów, które przychodzą nam do głowy: maluchy mogą zostać poproszone o to, by odtworzyć słynną historyczną scenę ze swojego punktu widzenia, zbudować zamek z wysokimi wieżami oraz fosą lub przebrać się za jedną z kultowych postaci i zupełnie zmienić bieg historii. W ten sposób angażujemy uczniów w naukę i zapewniamy im wielotorowy rozwój. Dzieci nieco starsze mogą zainteresować się cyklicznymi zajęciami dyskusyjnymi. Dzięki opowiadaniom i interakcji uczestnicy przeniosą się np. do świata pełnego dinozaurów. Takie spotkania są również okazją do dzielenia się z rówieśnikami posiadaną wiedzą i nawiązywania w oparciu o wspólne zainteresowania nowych znajomości. 

Ochrona środowiska

Kolejnym doskonałym pomysłem na kurs online, który przykuje uwagę malucha i zagwarantuje mu pożyteczną wiedzę jest tematyka związana z ekologią. Od zmian klimatycznych, po faunę i florę – odpowiednie zajęcia pokażą Twojemu dziecku, dlaczego warto segregować śmieci i co można zrobić, aby zadbać o środowisko. Chcesz nauczyć dziecko proekologicznych nawyków, np. zakręcania wody podczas mycia zębów lub gaszenia światła, gdy nie jest potrzebne? Nie ma problemu! Na edoozone znajdziesz zajęcia, dzięki którym Twoja pociecha dowie się, jak łatwo można pomóc Ziemi i jakie korzyści niosą z sobą takie zachowania.

Malowanie i rękodzieło

Oferta zajęć online w tej kategorii jest bardzo bogata. Począwszy od poznawania kolorów i ich połączeń dla najmłodszych, skończywszy na rysunku architektonicznym dla dzieci starszych. Lekcje w oparciu o umiejętności uczestników mogą się odbywać bez użycia pędzelków lub innych specjalnych akcesoriów – wystarczy odrobina farby, kartka papieru oraz własne dłonie. W myśl zasady: brudne dziecko, szczęśliwe dziecko! Wszystko może również odbywać się w wirtualnym świecie i specjalistycznych programach. Dla nieco starszych kursantów szczególnie ciekawe mogą się okazać zajęcia, podczas których poznają podstawowe techniki rysowania i malowania np. w Photoshopie.

Dla starszych dzieci i nastolatków doskonałym rozwiązaniem będą także kursy online z tworzenia biżuterii, wyszywania lub prostej obróbki drewna. Podczas tych aktywności rozwiną swoje zdolności manualne oraz nauczą się przygotowywać przedmioty, które z dumą będą mogli sprezentować swoim bliskim. 

Edoozone – jak zacząć?

Na platformie edoozone znajdziesz szeroki wybór kursów online dla dzieci, które nie tylko uczą, ale przede wszystkim angażują i bawią. Wystarczy zarejestrować się na stronie, wybrać odpowiednie zajęcia, ustalić termin i gotowe! Jedyne czego potrzebujesz, to komputer lub tablet ze stabilnym dostępem do internetu. Swobodnie możesz zmieniać kursy, dopasowywać ich poziom do wieku dziecka oraz decydować o tym, kto będzie prowadził zajęcia. Jeśli ciągle wahasz się, czy ten rodzaj aktywności będzie dla Twojego malucha odpowiedni, sprawdź tekst o tym, dlaczego warto zapisać dziecko na warsztaty online.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.